Elon Musk Twitter’ın Satın Alımını Geçici Olarak Durdurdu

elon musk

Tesla ve SpaceX’in patronu ve gündemden düşmeyen adam Elon Musk, Twitter satın alma işlemini geçici olarak durduğunu açıkladı. Bu haberden sonra hisseler büyük oranda değer kaybetti. İşte detaylar.

Elon Musk, Cuma gününün erken saatlerinde büyük anlaşmayı geçici olarak durduğunu tweetledi. Ve devralmayla ilgili yakın tarihli bir Reuters haberini paylaştı. Daha sonra “hala satın almaya kararlı” şeklinde bir ibare ekledi.

Musk paylaşımında “Twitter anlaşması, sahte hesapların gerçek kullanıcıların yüzde 5’inden azını temsil ettiğini destekleyen ayrıntıları görene kadar, geçici olarak askıya alındı” dedi.

Twitter, 25 Nisan’da Elon Musk’a satın işlemini duyurmuştu. Ayrıca, Milyarder ile Twitter arasında yaşanan gergin olayların ardından hisse başına 54.20 dolar ödeyerek satın alacağını söylemişti. Musk’ın Twitter’ın satın alımı için tarih vermedi. Fakat 2022 yılı içinde satın alabileceğini aktardı.

Son olayların ardından Twitter’ın hisseleri yüzde 19’dan fazla değer kaybetti. Bakalım ilerleyen günlerde Twitter ve Elon Musk’ın arasında yeni neler olacak.