İşte Doctor Who Dizisinin Yeni Doktoru! Tanıdık Bir Yüz!

ncuti gatwa

BBC’nin en sevilen dizilerinden biri olan Doctor Who için yeni doktoru oynayacak kişi belli oldu. Yeni oynayacak kişi Sex Education dizisinin yıldızı. İşte o kişi ve haberin detayları..

Uzun zamandır Doctor Who’da Doktorun rolünü kim olacak diye merak ediliyordu. Artık resmi haber sayesinde Doktoru kimin oynayacağı belli oldu. Netflix’in sevilen dizilerinden biri olan Sex Education’dan bir oyuncu Doktor olacak.

Sex Education Dizisinin Eric Effiong’u Yeni Doktor

Sex Education dizisinde Eric Effiong rolü ile yıldızı parlayan Ncuti Gatwa, Doctor Who’da Zaman Lordu olarak Jodie Whittaker’ın yerine doktor rolünü alacak. Dizinin resmi twitter hesabı haberi bugün paylaştı. Ve rolün sahibi belli oldu. Paylaşım da “Gelecek burada. Ncuti Gatwa, Doktor” dendi.

Gatwa dizinin 14. doktoru ve rolü oynayan ilk siyahi oyuncu olacak.

Ncuti Gatwa yeni rolü hakkında “Tam olarak nasıl hissettiğimi kelimelerle anlatamıyorum. Bu rol ve gösteri, bende dahil olmak üzere dünyanın her yerinden pek çok kişi için çok şey ifade etmekte. Ve inanılmaz yetenekli öncüllerimin her biri, bu eşsiz sorumluluğu ve ayrıcalığı büyük bir özenle ele aldı. Ben de Aynısını yapmak için elimden gelenin en iyisini yapacağım.” diye sözlerine ekledi. Ayrıca Gatwa “Russel T Davies, neredeyse Doktor’un kendisi kadar ikonik biridir. Onunla çalışabilmek bir rüyanın gerçekleşmesidir.” dedi.

Russel T Davies, Ncuti Gatwa hakkında şu açıklamayı yaptı. Davies; ” Gelecek burada. Ve Ncuti. Bazen yetenek kapıdan içeri girer. O kadar cesur ve parlaktır ki, huşu içinde geri çekilip yıldızlarıma teşekkür ediyorum. Ncuti gözlerimizi kamaştırdı. Doktor karakterini aldı. Ayrıca saniyeler içinde o, TARDİS anahtarlarına sahip oldu. Onunla çalışmak bir onurdur. Ve başlamak için sabırsızlanıyorum.” dedi.

Ncuti Gatwa tiyatroda olduğu kadar ekranda da çok iyi işler yapıyor. 2020’de İskoç BAFTA’larında En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’ne aday oldu. Ayrıca 2020’de En İyi Erkek Oyuncu dalında BAFTA adaylığına layık oldu. Ncuti Gatwa, Eric Effiong rolü ile Netflix’in popüler dizisi Sex Education’da yıldızını parlattı.