Twitch yayıncısı Ferit Karakaya kimdir? wtcN Ferit aylık ne kadar kazanıyor?

Türkiye’de Twitch’in ilk dönemlerinden bugüne kadar yayınlarını sürdüren Ferit Karakaya (wtcN) kimdir? Kaç yaşındadır? Aylık ne kadar kazanıyor… Bu ve buna benzer soruların cevaplarını haberimizde sizlerle paylaştık.

Uzun yıllardır başarılı bir şekilde yayınlarını sürdüren wtcN, Twitch dendiği zaman akla gelen ilk isimlerden bir tanesi. Oyunlardaki performansı, yayınlarındaki eğlencelş muhabbet ve ortam izleyicilerin yayınlarını severek, eğlenerek izlemesini sağlıyor. Ferit Karakaya sosyal medyada wtcN ismiyle tanınıyor.

FERİT KARAYAKA (wtcN) KİMDİR?

12 Şubat 1993 tarihinde İstanbul’un Bakırköy ilçesinde doğdu. Kova burcu olan Ferit Karakaya (wtcN), Twitch platformunda uzun süredir yayıncılık yapmaktadır. Kahverengi gözlü olan Ferit Karakaya’nın saç rengi açık kahverengi, turuncumsudur.

Ferit Karakaya (wtcN), Twitch platformunda tam zamanlı yayıncılık yapmaktadır. Eğitim hayatını Açık öğretim ile tamamlamıştır. Dijital oyunlarla küçük yaşlarda tanışmış olan Ferit, 4. sınıfta bir arkadaşının doğum gününde aldığı Call Of Duty 2 ile oyun hayatına başlamıştır.

Ferit’in profesyonel oyunculuk kariyeri Türkiye’nin en büyük takımlarından biri olan HWA ile başladı. 2012’de GameX’te düzenlenen ilk LoL turnuvasını kazandı. Turnuvadan sonra kariyerini üç yıl daha HWA’da sürdüren Ferit, 2012-2013 yıllarında en iyi ormancı ve en değerli oyuncu gibi ödüllerin sahibi oldu.

En son 2017 Gamescom ESL PUBG turnuvasında takım arkadaşları ZeonN, Mithrain ve Mirliva gibi isimlerle birlikte ülkemizi temsil etti. 2. gün düzenlenen DUO TPS’de üçüncülük kazanarak Ferit ve arkadaşları bronz tavayı ülkeye getirdiler.

Yayın hayatını günümüzde sürdüren başarılı isim Ferit Karakaya’nın 2022 yılı itibariyle Twitch kanalında 2 Milyon 700bin takipçisi bulunuyor.

wtcN (FERİT KARAYAKA) NE KADAR KAZANIYOR?

 2.7 milyon takipçi sayısına sahip olan Ferit Karakaya’nın 2021 yılı itibariyle ortalama 40.000 TL civarında kazandığı iddia ediliyor. Bu rakamın yayın başı kazandığı para olduğu da söylentiler arasında.